Kauaoodatud suvi on käes ja hea oleks vaadata üle oma suvised ilurituaalid. All-järgnevalt räägimegi suvisest nahahooldusest ja ilutoodetest, mis meie nahal ka kõige kuumema suve kenasti üle aitavad elada.

1. NAHA ETTEVALMISTAMINE SUVEKS. Enne pea ees suvesse sukeldumist oleks vaadata üle oma ilurituaalid ja teha üks nahahoolduskuur, et pikast pimedast ajast räsitud nahk muutuks taaskord sile-daks, klaariks ja säravaks.

Nahka tuleks koorida ja seda kuivharjata 1-2 nädalat enne rannahooaja algust või suvepuhkusele minekut. Seda selleks, et eemaldada surnud naharakud, kiirendada nahaalust vereringet, muuta nahapind ühtlasemaks. See kõik oma-korda aitab ka päevituskosmeetikal paremini ja ühtlasemalt imenduda.

Koorida ja harjata tuleks tervet keha näost varbaotsteni. Seejärel tuleks nahka niisutada mõne geeli, õli või kreemiga. Niisutatud nahk päevitub ühtlasemalt ja risk nahapõletust saada on väiksem.

2. IDEAALSESSE RANNAVORMI! Kõik algab sellest, mida ja palju me sööme ning kui palju tarbitud energiat kulu-tame. Aastaaegade vahetudes soovitatakse läbi teha üks korralik puhastuskuur.

Suvisel ajal soovitavad toitumisspetsialistid lülitada oma menüüsse rohkem värs-ket ja kergesti seeditavat toitu, vedelikke ja võimalikult vähetöödeldud liha- ning kalatooteid. Vähendada jahutoodete ja suhkru tarbimist.
Kes ideaalsesse rannavormi soovib saada, peaks kindlasti jälgima,et ta igapäe-vaselt liiguks piisavalt. 7000-10 000 sammu tempokalt läbida ei ole keeruline üle-sanne ka neile, kes rühmatreeningutest ja jõusaalis treenimisest lugu ei pea.Lisaks on hea moodus saada ideaalsed jalad ja tuharad rulluisutades või jalgrattaga sõites.
Lisaks on ilumaailmas üha põnevamaid kehahooldusi ,mis lubavad kaotada nii tselluliidi kui sentimeetreid, pinguldavad nahka ja aitavad saada kiiresti ranna-vormi. Kindlasti tuleks kehahoolitsusi valides esmaslt spetsialistiga konsulteerida ning vaadata üle ka oma toitumine ning aktiivne liikumine. Kõik kolm koos an-navad teile kiirema ja parem tulemuse.

3. KAITSE NAHKA PÄIKESE EEST! Eestis ei ole just sooja suve ja päikesepaistet palju, seega ootame esimesi ran-nailmu suure õhinaga. Nii on suur oht nahale esimeste päikseliste ilmadega liiga teha. Parim kaitse nahapõletuse, pigmendilaikude ja peenete kortsukeste tekki-mise vastu on korralik UV kaitse.

UV kiired ei mõjuta meid vaid rannas päikese all lesides vaid ka igapäevaseid toimetusi tehes ning pilvise ilmaga. Hea oleks kasutada päikesekiatsetooteid ter-ve suveperioodi jooksul. Soovitame soetada UVkaitsega näohooldustoode (SPF 30-50) ja oma nahatüübile vastav kehatoode (SPF 6-30). Päevituskosmeetika turg on arenenud nii kaugele, et igale nahatüübile, kõigile erivajadustele ja ootustele on turul juba ka vastav ilutoode olemas. Hoolimata toote koostisest, tuleks ka kõige naturaalsemad päevitustooted õhtul korralikult nahalt eemaldada.

Kaitsekreemi on vaja uuesti nahale kanda iga kahe tunni järel. Kui viibite rannas, siis kindlasti tasub uuesti kreemitada peale igat veeskäiku. Oluline on jälgida ka kreemi kogust ,mida nahale kannate. Siinkohal on rohkem kindlasti uhkem. Neid ettekirjutusi järgides tagate oma nahale kõige ohtuma päevituse. Lisaks pruunidele laikude ja kortsudele aitab see ennetada ka erinevate nahahaigusi- nt nahavähki.

Kui päikesepõletus on juba tekkinud, siis varu kodusesse apteeki kindlasti aloegeeli, pantenooliga tooteid, teepuuõli või mandliõli. Lase nahal võimalikult palju puhata ja ära naase päiksese kätte enna naha täielikku taastumist.

Pidage meeles, et üks villiline päikesepõletus kahekordistab teie melanoomi oh-tu! Laske iga suve lõpus oma nahk üle vaadata nahaarsti poolt..

4. TARBI VEDELIKKU! Suvel higistab keha rohkem. Selleks, et hoida kehas veetasakaal normis, tuleks igapäevaselt tarbida vähemalt 8 klaasi vett. Kui armastate palju kofeiinirikkaid jooke nagu tee ja kohvi,siis tuleks seda kogust veelgi suurendada. Meie kaubandusse on tekkinud erinevad veepudelid ,mis võimaldavad vett muga-valt kaasas kanda ja sellesse erinevaid lisadeid lisada säilitada plastikpudlist olu-liselt tervislikumal moel vee kõiki häid omadusi.

Jälgige kindlasti kui teil tekib päikesekäes viibides peavalu ja peapööritus, see on üks märk sellest et teie kehas pole piisavalt vedelikku.

Iluhoolduses räägitakse üha enam vedeliku tähtsusest. Naha niiskustase sõltub paljustki sellest palju olete vett ja vedelikke tarbinud. Hoidke oma nahk niisuta-tuna ka seestpoolt!

5. SUVINE NIISUTUS. Hoidmaks teie nahka noorusliku ja säravana ka kõige kuumemate ilmadega, tu-leks lisaks tarbitavale vedelikule lülitada oma ilurituaalidesse igapäevane naha niisutamine.

Hommikul koorige ja puhastage nahk, vajadusel tehke sügavniisutavaid maske. Igapäevaselt kandke kaasa mõndakiiret kosutust pakkuvad spreid, mida vajadusel näole ja kehale piserdada saate.

Niisutatud nahk on rohkem kaitstud ka nahapõletuse eest ning näeb ka visuaalselt tervem ja nooruslikum välja.

Geeljad kerge koostisega niisutajad on suve parim valik. Valige tooted, mis on võimalikult naturaalse koostisega ning hooldavad.

6. SUVEMASKID. Suvi paneb tihti vohama akne ja toob esile muud nahaprobleemid, mis tingitud ebapuhtusest või ummistunud pooridest, suurenenud õhuniiskusest ja intensii-vistunud päikesekiirgusest. Paljudele teevad suvel muret ka pigmendilaigud. Üks hea moodus oma nahaga toimuvat kontrolli all hoida on seda õrnalt koorida, puhastada ja maske teha.

Maskid aitavad tegeleda nahaprobleemiga süviti. Soovitame varuda koju erine-vaid kangasmaske, mis on lihtsalt peale kantavad, tõhusad ja sealjuures ka tas-kukohase hinnaga. Soovitame kasutada aluseks põhiprobleemiga tegelevat maski ja kanda juurde vastavalt muudele naha vajadusele teisi maske, mis kenasti ka läbi kangamaski kiudude teie nahani jõuavad.

Multimasking on kogu maailmas praegu suur trend ja see võimaldab korraga tegelda mitme erineva nahaprobleemiga.

Suvel saab maskideks teha ka külmkapis leiduva. Meie toidulaual on palju kasu-likke toiduaineid, mis meie nahka ka välispidiselt toita saavad- teravili, mesi, munad, C ja E vitamiinisisaldusega puu- ja köögivili, roheline tee, erinevad õlid, piimasaadused jne.

Isetehtud maske saab kenasti lülitada oma ilurituaalidesse ja kombineerida muude maskidega. Kindlasti tasuks jälgida, et nahal jääks aega ka hingata. Ruumides viibides, laske sellele pisut puhata ja taastuda ilma igasuguse kosmeetikata.

7. SUVINE JUUKSEHOOLDUS. Palju pööratakse suvel tähelepanu UV kaitsega nahahooldusele, kuid vähem räägitakse juuksehooldusest.  Päike, basseini ja merevesi muudavad aga suvel juuksed eriti kuivaks ja hap-raks, lõhkudes juuksekarva struktuuri. See kõik muudab juuksed elutuks ja kergesti murduvaks. Selle vältimiseks oleks hea kasutusele võtta sügavniisuta-vad juuksehooldustooted (soovitavalt naturaalsete komponentidega ja võimali-kult vähe lisaaineid sisaldavad), teha maske ja niisutada neid kodust väljudes UVkiirguse eest kaitsva spreiga.

Rannas tasuks kanda kas pearätikut või kübarat, mis samuti juukseid otsese päikesekiirguse eest kaitseb. Peale basseinivees käimist tuleks juuksed loputa-da, sest basseinivette lisatud ained mõjuvad juustele samuti kuivatavalt. Soovi-tame suvisel ajal loobuda juuste kuivaks föönitamisest ja selle asemel lasta neil kuivada vabalt õhukäes.

Kes endale viimasel ajal moel olevat rannalooki soovib, võiks katsetada päikese toimel töötavaid 1-2 tooni helendavaid tooteid.Jälgida tasub,et te ei kasutaks neid tihemini ja pikema perioodi jooksul kui toote etiketil märgitud.

Suvine päiksekiirgus mõjub juustele pleegitavalt,mistõttu tuleks intensiivsemate ja tumedamate juuksevärvitoonide korral kasutada värvikaitsetooteid.

8. SUVINE JUMESTUS. Naisteajakirjades on räägitud palju sellest, mida ja palju suvel kosmeetikat kasu-tada. Siin kehtib ilmselt igaühe jaoks oma tõde- nii tihti kui vajalik ja nii vähe kui võimalik.

Suvemeik olgu kerge, kui piisavalt kattev. Ideaalselt sobivad suvel kerge koosti-sega mineraalmeigitooted, millel on ka UV kaitse. Mineraalmeigiga saab nii nägu modelleerida kui tekitada glamuurne päevitunud jume või siis nahaprobleeme ja punetust peita.

Suvises kosmeetikakotis võiksid olla toonitud niisutav kreem, uv kaitsega näokreem,mis sobiks ka meigialuskreemiks, hügieeniline huulepulk, päiksepuuder ja veekindel ripsmetušš.

9. SUVINE KÄTE JA JALGADE HOOLDUS. Ilus maniküür ja pediküür on kena vaadata. Selle suve soositumad värvitoonid on klassikaline punane, korall ja ihukarva õrnroosa. Need kõik toonid hakkavad päevitunud jume taustal eriti kenasti silma. Selleks,et maniküür ja pediküür kauem kenad püsiksid, tasuks proovide geellakke. Need püsivad veatud pikemat aega ning aitavad tihti varjata ka mõningaid küüneprobleeme- ebaühtlane või kollane küüneplaat ja vigastatud küüned.

Kuid lakivärvidest suuremat tähtust omab siiski käte- ja jalgadehooldus tervi-kuna. Meie jalad ja käed puutuvad päikesekiiretga otseselt kokku ja tihti me rannas viibides unustame neid kreemitada. Kindlasti tasuks seda aga teha, sest meie käed reedavad tihti meie tegelikku vanust.

Kuivad ja praegunenud kannad on ka alati suvega kaasnev mure, mistõttu vajavad need erilist tähelepanu ja hoolitsust. Soojad niisutavad ja pehmendavad vannid, koorimine, maskid, niisutav kreem ja UV kaitse peaks olema osa meie käte- ja jalgade hooldusprogrammist.

Järgmisel nädalal jagame siin aga Eesti tuntud naiste suviseid ilulemmikuid. Seniks ilusat ja ohutut suve!

.

.