TRENDIÜLEVAADE

Mood peegeldab ühiskonda ja selle muutuvaid väärtuseid. 21. sajandi moesuunad ei ole enam sellised, mis paneks näpuga järge ajama. Trendid peegeldavad eelkõige inimeste vajadusi ja väljendavad mõttemaailma. Üha enam keskendutakse individuaalsusele ning riietuse abil edastatakse enda jaoks olulist sõnumit (eelista kodumaist, säästa loodust, kaitse loomi jne).

Ometi ootab igal hooajal moenäljas publik infot uute trendide ja moesuundade kohta. Tihti on uus aga juba hästi tuntud vana. Näiteks on sportlik stiil saanud osaks igapäevamoest ja see trend jätkub tõenäoliselt lähiaastatelgi. Seda toetab inimeste vajadus lihtsate ja mugavate rõivaste järele.

Samuti jätkab kihiline riietus oma võidukäiku. Tagasi on  vana tuttav teksariie, mis saanud inspiratsiooni 80′ ja 90′ aastatest.

Samast ajaperioodist pärit metallik läige ning litrite sära on samuti sel kevad- suvel väga aktuaalsed. Üha rohkem kombineeritakse seda ka argipäevase riietusega rõhutamaks oma isikupära.

Mõnevõrra üllatuslikult mõjuvad sel hooajal aga trendivärvid, mille hulgas mitmed toonid, mis sageli armastatud pigem sügis-talvisel hooajal. Näiteks klassikaline punane, roheline ja lilla.

  1. Punane  – Katya Katya/ NOLO/ Talented
  2. Denim – Dace Bahmann/ Natalija Jansone/ Talented
  3. Kiht kihi peal – Anna Led/ Dace Bahmann/ NOLO
  4. Sport – Lena Lumelsky/ Natalija Jansone/ NOLO
  5. Metallik läige ja litrite sära – Biryukov/ Di Liborio/ NOLO

Fotod: Mark Litvyakov, Riga Fashion Week S/S 18

SmartStyle by Merit Boeijkens

.

.