8. – 10. oktoobrini toimuv ilu-, tervise- ja elustiilimess Ilu sõnum 2021 toimub kontrollitud sündmusena. Korraldaja eesmärk on pakkuda kõigile osalejatele efektiivset ja turvalist messikeskkonda.

Eesti Näituste AS korraldab messi n.ö Valge raamatu (Ühiskonnaelu korraldamise kava koroonaleviku tingimustes) messidele ja konverentside riskimaatriksi alusel, mis näeb ette käitusmisjuhised erinevatele riskitasemetele. Riskimaatriks sai väljatöötatud koostöös majandus- ja kommunikastiooniministeeriumiga ning kinnitatud Terviseameti poolt. Sellega paralleelselt järgime kõiki Vabariigi Valitsuse otsuseid ja korraldusi ning Terviseameti juhiseid, mis kehtestatakse meie valdkonnale ja ühiskonnale tervikuna.  Meie  kõigi ühine eesmärk on hoida ühiskond ja majandus avatuna rakendades selleks maksimaalselt usaldusmeetmeid, mis aitavad seda teha. Uued usaldusmeetmed on lihtsalt uus reaalsus , millega tuleb meil kõigil igapäevaelus harjuda nii nagu harjusime maske kandma või viiruse fooniga üldiselt.

Messi vaates on korraldaja eesmärk pakkuda kõigile osalejatele efektiivset ja turvalist messikeskkonda. Oleme ette valmistanud kontrollitud ürituse, mis on kõigi osalejate jaoks kordades turvalisem ning mis võimaldab messil osaleda kuus korda rohkematel inimestel kui see oli võimalik näiteks kuu aega tagasi. See tähendab, et messi sissepääsus tuleb esitada covid tõend, kinnitamaks isiku (nii eksponendi kui külastaja) vaktsineeritust, viiruse läbipõdemist või negatiivset testitulemust. Et messilt keegi eemale ei jääks, korraldame kohapeal ka tasulise kiirtestimise võimaluse neile, kel koroonapassi ei ole.  Täna on teada info, et tervishoiuasutuses PCR meetodil tehtud koroonatesti kehtivus on 72h ja kiirtesti kehtivus 48h. Kohapeal tehtud kiirtesti tulemust saab kasutada vaid ühekordseks tegevuseks. Kohapealse kiirtesti maksumus on 7 eur.

Uued usaldusmeetmed tekitavad kindlasti alguses küsimusi, kuid esimesed kogemused messikeskuses augustis-septembris toimunud messidelt oli igati lootustandev. Koroonapass ning vajadusel kiirtestimine on ühise eesmärgi  – avatud majanduse ja avatud ühiskonna nimel valdavalt omaks võetud.
Eest Näiuste AS soovib kõigile edukat ja turvalist messi!